DEVELOPING LEARNER AUTONOMY: TRANSITION FROM PRIMARY TO SECONDARY
Автор: Тетяна Шелепко - методист Cambridge University Press в Україні
Автономія учнів – це, мабуть, найважливіша категорія, яку слід розвивати серед учнів 4 класу, адже саме зараз ми готуватимемо їх до переходу в середню школу, де у них почнеться підліткове життя. Що ж таке автономія учнів?
Нам може здаватись, що це уміння учнів вчитись незалежно, без допомоги вчителя і без контролю з боку школи та батьків. Частково це так, але поняття автономії учнів містить дещо ширші аспекти. Кембриджський словник дає таке визначення автономії: «автономний – це незалежний та здатний приймати власні рішення». Детальніше автономні учні мають такі характеристики:
· Беруть активну участь в навчанні;
· Приймають рішення щодо власного навчання;
· Рефлексують і оцінюють власне навчання.
Які ж життєві компетентності варто розвивати серед учнів для автономії? Ми обираємо три основні компетентності, наведені нижче:
Ці три компетентності (звичайно ж, у комплексі з рештою – креативність, соціальна відповідальність, спілкування) творять основу для самостійності учнів щодо їх вибору стратегій навчання, уміння контролювати власне навчання і оцінювати свою успішність у зоні уміння вчитись протягом життя.
У рамках співпраці учні навчаються брати відповідальність за власний внесок у групові завдання, підтримувати ефективний обмін ідеями та інформацією в групі, керувати і розділяти обов’язки щодо виконання завдання в групі, працювати на результат.
В основі критичного мислення лежить уміння учнів розуміти та аналізувати ідеї та факти, оцінювати їх, вирішувати проблеми та приймати рішення.
Детальніше про компетентності та стратегії їхнього втілення на уроках англійської ви зможете прочитати, завантаживши брошури від Language Research тут.
А також для практичних порад і зразків завдань переглядайте червневий вебінар від Cambridge University Press: https://cutt.ly/UmobBPd.
Рекомендуємо ознайомитися
Знижка на всю художню літературу
Купуйте у подарунок будь-яку книгу художньої літератури в нашому інтернет-магазині зі знижкою 15% з промокодом «BookasGift».
Якісна підготовка до іспитів
Якщо ви викладаєте англійську мову учням 10-11 класів та цікавитеся чи існує посібник для комплексної підготовки до НМТ та інших іспитів, то ми точно знаємо, що вам запропонувати.
Як вивчати граматику в початковій школі НУШ?
Граматика – це розділ мови, який викликає найбільше дискусії у сфері методики навчання, адже саме граматика вимагає логічного підходу, структурного мислення і формує мислення. Однак, ці категорії лежать дещо поза мовою, а значить потребують від учителя особливої уваги.